24° / 16°

Dominantan start Juventusa

Izvor: Epa efe

Autor: Antena M

U prvom kolu italijanske Serije A "stara dama" je kod kuće savladala novajliju u ligi Komo sa 3:0, a novi trener Juvenutsa Tijago Mota uspješno započeo mandat na klupi velikana iz Torina.

Debi iz snova imao je mladi ofanzivac Juventusa Samuel Embangula, koji je postigao pogodak u 23. minutu. Munjevito su kontranapad odigrali domaći fudbaleri, Timoti Vea je dijagonalnim pasom pronašao Embangulu na lijevom boku, a Belgijanac sjajno ušao u sredinu i još bolje šutirao sa ivice kaznenog prostora u donji desni ugao Komovog gola.

Do kraja prvog dijela Motin tim je vodio sa 2:0. Igrao se prvi minut sudijske nadoknade kadaj e nova "desetka" Juventusa Kenan Jildiz majstorski prošao po lijevoj strani, uputio povratni pas po zemlji,a Timoti Vea "zakucao" loptu pod prečku i donio novo slavlje gledalaca na "Alijanc stadionu".

Do kraja utakmice Juventus je dodatno uvećao prednost. Igrao se prvi minut nadoknade vremena kada je mrežu Koma silovitim udarcem lijevom nogom zatresao desni bek domaćih Andrea Kambijazo na asistenciju raspoloženog Embangule.