24° / 16°

Dinamo i Lil jednom nogom u Ligi šampiona, Zvezda na gol zaostatka pred revanš

Izvor: Epa efe

Autor: Antena M

Dinamo je na Maksimiru pobijedio azerbejdžanski Karabag sa 3:0, dok je Lil na svom terenu bio bolji od Slavije iz Praga rezultatom 2:0, u prvim utakmicama plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

"Modri" su "otključali" Karabag pogotkom Pjace u 29. minutu, gosti su potom imali nekoliko dobrih situacija, pogotovo početkom drugog poluvremena, ali u finišu su doživjeli klasičan "nokaut".

U 75. minutu sjajna tranzicija Dinama, idealan pas Baturine u prazan prostor i rutinska egzekucija Kulenovića iz šesnaesterca, za 2:0.

U 80. minutu velika gužva u kaznenom prostoru Karabaga poslije kornera Dinama sa desne strane, gosti su najprije "očistili" opasnost, ali uslijedio je novi centaršut Baturine, kontakt sa loptom Kordobe i drugi gol Sandra Kulenovića, ovaj put iz peterca, za 3:0.

Slavija je u Lilu izdržala u prvom poluvremenu, a onda je Džonatan Dejvid pogodio u 52. minutu, za 1:0.

U 77. minuta fantastična akcija francuskog tima, koja je krunisana pasom Dejvida i pogotkom Žergove, za 2:0.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Bodea Glimta u Norveškoj rezultatom 2:1.

Domaćin je od početka meča preuzeo inicijativu i bio bolji rival.

To je krunisano golom u 52. minutu, strijelac je bio Bjortuft.

Bode-Glimt duplirao je prednost, u 61. minutu Mata je iskosa sa lijeve strane sa ivice šaesnasterca neodbranjivo tukao, reprezentativni golman Marko Ilić bio je nemoćan – 2:0.

Crvena Zvezda je ublažila prednost golom Mimovića u 76. minutu na centaršut Hvanga.

Revanš mečevi su na programu sledeće sedmice.