25.09.

24° / 16°

Silva pogurao Fluminense do četvrtfinala Kopa Libertadoresa

Autor: Antena M

Odigrana su tri revanš susreta osmine finala Kopa Libertadores. Najuzbudljivije bilo je u Rio de Žaneiru, gdje je Fluminense u brazilskom derbiju eliminisao Gremio tek poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Gremio je u Porto Alegreu slavio 2:1, a istim rezultatom Fluminense je bio uspešniji poslije 90 minuta revanša. Domaćin je furiozno krenuo i već poslije pola sata imao rezultat za prolaz.

Proključala je Marakana u 14. minutu kada je legendarni Tijago Silva zatresao mrežu. Na 2:0 u 28. minutu sa penala povisio je Žon Arijas. Time je došlo do preokreta u ukupnom rezultatu. Ali nije Fluminense uspio da zadrži ovu prednost, s obzirom da je u 76. minutu Gustavo Nunjes smanjio na 2:1.

Tim golom donio je potpuno poravnanje i kako je to bio konačan rezultat poslije 90 minuta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Ganso je promašio prvi penal za domaće, ali su naredna četvorica penaldžija Silva, Džon Kenedi, Lima i Arijas bili precizni. Sa druge strane Reinaldo u prvoj i Monsalve u trećoj seriji bili su precizni, ali penale nisu realizovali Nejtan u drugoj i Kristaldo u četvrtoj seriji, tako da je Fluminense slavio 4:2 u penal seriji.

U četvrtfinalu Fluminense će imati još jedan brazilski derbi. Igraće protiv Atletiko Mineira, koji je poslije 1:1 u Argentini protiv San Lorenca slavio na svom terenu 1:0 golom baš Argentinac Rodrigo Batalja.

Legendarni Kolo Kolo slavio je i u drugom susretu protiv Žuniora, ovog puta u Kolumbiji 2:1 i obezbijedio plasman među osam najboljih.