23° / 14°

Bajer u 100. minutu do trijumfa

Izvor: EPA-EFE

Izvor: Sportske.net

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena trijumfom su započeli odbranu titule u Bundesligi, koju su prošle sezone, po prvi put u istoriji, osvojili na više nego dominantan način.

Četa Ćabija Alonsa je bukvalno nastavila tamo gdje je stala i u prvom kolu savladala Borusiju u Menhenglabahu sa 3:2. Gol odluke postigao je Florijan Virc u 10. minutu sudijske nadoknade vremena.

Prvi gol u novom šampionatu će sigurno biti jedan od glavnih kandidata za pogodak sezone u Njemačkoj.

Igrao se 12. minut, kada je štoper domaćih Elvedi posalo katastrofalan pas, koji je presjekao Frimprongi krenuo u juriš po desnom boku. Holanđanin je potom centrirao, jedan igrač Gladbaha je glavom izbio loptu, a ona je sjela na nogu Granitu Džaki, koji je sa 25 metara poslao pravi "projektil" lijevom nogom i pogodio same rašlje, za 0:1.

Šampion je prednost duplirao u 38. minutu.

Ponovo je sve zakuvao Frimpong, probio je po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, pa poslao pas, poslije kog je nastala velika gužva i u kojoj se najbolje snašao Florijan Virc i udarcem sa šest metara zatresao mrežu, za 0:2.

U 59. minutu Niko Elvedi se iskupio za svoj kiks i iz peterca, poslije gužve, matirao Hradeckog, za 1:2.

U nastavku napadi Leverkuzena, nije bilo velikih šansi, ali su gosti bili u apsolutnoj kontroli i onda 85. minut i 2:2 pravo niotkuda.

Sjajnu akciju je izveo Gladbah, koja je krunisana prelijepim i šmekerskim pasom Štogera za Klajndinsta, koji uspio da ispred Tapsobe dođe do lopte i sa nekih šest metara, u padu, je pošalje u mrežu.

Nastavili su gosti da atakuju, krenuli svim silama po tri boda i uspjeli su da ih uzmu u 100. minutu.