25.09.

24° / 16°

Brajton u 95. srušio Junajted

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Brajtona pobijedili su na svom stadionu ekipu Mančester junajteda rezultatom 2:1 na startu drugog kola Premijer lige.

Heroj Brajtona bio je Žoao Pedro koji je u petom minutu nadoknade pogodio za 2:1, a prethodno su pogađali Velbek i Dialo.

Erik ten Hag je izveo identičnu postavu koja je započela i prvu utakmicu sa Fulamom, što znači da Bruno Fernandeš predvodio napad kao "lažna devetka", a pomagali su mu Rašford i Amad Dialo po bokovima, i iza Mejson Maunt.

Brajton je ipak bio veoma dobro organizovan, u oba smjera, a poveo je u 32. minutu posline odlične akcije koju je krunisao Velbek.

Na isteku časa igre, Mazraui je poslao dubinski pas, Amad je pobjegao, zalomio čuvara, šutirao, a lopta je pogodila blok i prevarila Stila za 1:1.

I onda, kada su svi mislili da je kraj, pojavio se Žoao Pedro. U petom minutu nadoknade nakon kornera, uslijedio je karambol u šesnaestercu, a onda je Adingra uvidio samog Pedra koji se "poklonio" i glavom pogodio za 2:1.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je Brajton upisao i drugu pobjedu, dok je Junajted ostao na tri boda.