25.09.

24° / 16°

Parma iznenadila Milan

Izvor: EPA-EFE

U terminu od 18.30 sati odigrane su dvije utakmice drugog kola Serije A. Parma je kod kuće iznenadila Milan i savladala ga sa 2:1, dok je Udineze kao domaćin pobijedio Lacio istim rezultatom.

Parma je povela već u drugom minutu, kada je Valeri perfektno asistirao sa lijeve strane, a Rumun Denis Man sa nekih 7-8 metara matirao golmana Menjona, za 1:0.

Milan je potom imao više od igre, a izjednačio je tek u 66. minutu. Teo Ernandez i Rafa Leao su izveli sjajnu akciju po lijevom boku, Portugalac je odradio najveći dio posla, a Pulišić samo postavio nogu i poslao loptu u praznu mrežu sa tri metra, za 1:1.

U 77. minutu novi šok za Milan.

Rafael Leao je poslao užasan poprečni pas i pokrenuo kontru Parme. Almvist je uposlio Kanćeljerija na drugoj stativi, koji je bio neumoljiv i pogodio je za 2:1.

Milan poslije dva kola ima samo jedan bod, pa će se novi trener Paulo Fonseka već sada suočiti sa strahovitim pritiskom.