26.09.

24° / 15°

Trabzon ispao na penale, Savić tragičar

Rijeka je bila daleko od grupne faze Lige konferencije, potvrdio je to revanš protiv Olimpije.

Poslije 1:1 u Hrvatskoj, večeras je bilo čak 5:0 za domaćina u Ljubljani, pa je tim koji vodi crnogorski trener Radomir Đalović morao da se pomiri s eliminacijom.

Olimpija je poslije 35 minuta vodila 3:0, na poluvremenu 4:0, a konačnih 5:0 je bilo na snazi već u 47…

Meč je trajao skoro dva i po sata, jer je više od 30 minuta bio prekinut.

Za to su krivi navijači Rijeke koji su sredinom drugog dijela ubacali baklje u teren, te na dio tribina s domaćom publikom, pa je utakmica bila prekinuta dok se Armada ne izbaci sa stadiona.

Đalovića i Rijeku u nedjelju čeka duel sa zagrebačkim Dinamom na Rujevici u okviru hrvatskog šampionata.

Sreće nije imao ni Stefan Savić, koji je bio tragičar Trabzonspora.

Bolji od turske ekipe je na penale bio Sent Galen (0:0, 1:1 u dva meča), a večeras je jedini šut sa 11 metara, i to u petoj seriji, promašio crnogorski reprezentativac. Pogodio je prečku…