24° / 15°

27.09.

26° / 17°

Šou Halanda u trijumfu Sitija

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su Vest Hem u Londonu rezultatom 1:3 (1:2) u meču trećeg kola Premijer lige.

Ne mora da učestvuje mnogo u pas igri koju obožava Pep Gvardiola. Ne mora da ulazi u pregršt prilika ne bi li ih realizovao. Erling Haland je špic kakvog Premijer liga nije vidjela u istoriji, barem prema brojkama.

Norvežanin je svoju torturu nad Vest Hemom počeo u 10. minutu kada je dobio previše prostora prilikom dobre lopte Bernarda Silve i istu je proslijedio pokraj Alfonsa Areole. Iako je Vest Hem bolje ušao u meč i u 19. minutu izjednačio zahvaljujući tome što je Džerod Bouven pogodio Rubena Dijaša, nekako nisu imali šanse ove večeri.

U 30. minutu je ponovo dobio više prostora nego što bi smio da ima i pocijepao je mrežu u bliži ugao Areolinog gola. Fenomenalna egzekucija.

Đulenu Lopetegiju nisu pomogle ni izmjene, niti bilo kakva odbrana od Erlinga Halanda čiji udarac u 84. minutu još jednom pronalazi put do mreže čime je stigao do 70. pogotka na 69 odigranih utakmica u Premijer ligi. Fascinantno.

Momak je i u prošlom kolu dao tri gola i već ih ima sedam u ovoj sezoni. Takođe, bio je to njegov osmi het-trik od dolaska u Premijer ligu.