27.09.

26° / 17°

Najveći engleski derbi još jednom pripao Liverpulu

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Liverpula ubjedljivo su savladali Mančester junajted na "Old Trafordu" rezultatom 0:3 (0:2) u trećem kolu Premijer lige.

Jeste Liverpul bio najtiši tim Premijer lige tokom ljetnjeg prijelaznog roka u kojem su za aktuelnu sezonu doveli samo Federika Kjezu i pretrpjeli odlaske Žoela Matipa, Tijaga Alkantare i drugih, ali u prve tri runde su najglasniji na terenu. Tri pobjede, sedam datih i nijedan primljen pogodak. Novi trener Arne Slot postao je prvi trener još od čuvenog Boba Pejslija koji je na svom debitantskom nastupu na klupi Liverpula pobijedio Junajted na "Old Trafordu".

Vođstvo Liverpulu donio je Diaz u 35. minutu, a isti igrač povisio je sedam minuta kasnije na 2:0. Konačan rezultat postavio je Salah u 56. minutu.

Liverpul je uz Siti trenutno lider Premijer lige sa maksimalnim učinkom, uz istovjetnu gol-razliku.