26° / 17°

Remi Srbije i Španije, Portugal bolji od Hrvatske

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Srbije odigrali su bez golova sa Španijom na startu A Lige nacija.

“Crvena furija” je u Beogradu imala više od igre, ali je najbolju priliku na utakmici imao domaćin – promašio je Luka Jović u 34. minutu kada je bio oči u oči sa golmanom rivala Davidom Rajom.

Potom je Španija bila bliža vođstvu i trijumfu, prijetio je nekoliko puta Lamin Jamal, kao i Fabijan Ruis, ali se rezultat nije promijenio.

U istoj grupi je Danska bila bolja od Švajcarske – 2:0.

Portugal je u derbiju bio bolji od Hrvatske. Slavio je 2:1, pogocima Dioga Dalota i Kristijana Ronalda.

Bio je to 900. gol Ronalda u karijeri, upisao ga je u finišu prvog dijela kada je donio 2:0.

U toj grupi je Poljska golom Zalevskog u 97. minutu stigla do trijumfa protiv Škotske u Glazgovu – 3:2, i to nakon što je vodila 2:0.