23° / 16°

27.09.

26° / 17°

Argentina bez Mesija ubjedljiva protiv Čilea

Fudbaleri Argentine upisali su novu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo savladavši Čile rezultatom 3:0.

Šestu u sedmom meču i prvu od jula kada su u finalu Kopa Amerike savladali Kolumbiju i dodali još jedan trofej u svoju kolekciju, koji su potom i pokazali okupljenim navijačima na "Monumentalu" poslije sinoćnog duela.

Nije "gaučose" omelo ni neigranje Lionela Mesija, koji jesu bili bolji protivnik i u prvih 45 minuta, ređali šanse, ali su na golove morali da sačekaju drugo poluvrijeme.

Seriju je pokrenuo Aleksis Mekalister u 48. minutu na asistenciju Hulijana Alvaresa, a novi napadač Atletiko Madrida je u 84. minutu prekinuo lošu seriju na startu nove sezone dupliravši prednost Argentine u 84. minutu.

Konačan rezultat postavio je Paulo Dibala u prvom minutu nadoknade, na asistenciju još jednog rezerviste Alehandra Garnača.

Kroz četiri dana Argentina gostuje Kolumbiji, dok će Čileanci očajan početak kvalifikacija pokušati da poprave protiv Bolivije.