26° / 17°

Crna Gora porazom na Islandu otvorila novu sezonu Lige nacija

Comments 1

Crnogorski fudbaleri poraženi su od Islanda 2:0 na startu Lige nacija.

Pred kraj prvog dijela korner je izveo Gudmundson, a Ori Oskarson ostao potpuno zaboravljen od naše odbrane.

Na startu nastavka pritisak Islanda, a sudija Delažo je svirao penal, koji je potom poništio nakon gledanja VAR-a jer je odmah bilo jasno da je Slobodan Rubežić tijelom, a ne rukom odbranio naš gol.

Sve je bilo riješeno u 59. minutu. Opet korner, ovog puta ga je izveo iskusni Gifli Sigurdson i dobra reakcija na prvoj stativi Jona Dagura Torstensona.

Crna Gora će na popravnom biti u ponedjeljak kraj Bistrice, kada će od 20.45 dočekati Vels.

ISLAND - CRNA GORA 2:0 (1:0)

Oskarson 39', Torstenson 59'

Žuti kartoni: Osmajić (Crna Gora)

Island: Valdimarson – Sampsted, Gretarson, Hermanson, Tomason – Anderson, Tordarson, Gudmundson – Torsteinson, Oskarson, Sigurdson.

Crna Gora: Mijatović – Radunović, Rubežić, Tući, Vukčević – Brnović, Eraković – Marušić, Jovović, Osmajić – Krstović.

Tok meča:

Stefan Mugoša je ušao umjesto Nikole Krstovića u 79. minutu.

Jovetić je na terenu umjesto Osmajića od 60. minuta, Camaj je zamijenio Vukčevića

U 59. minutu, centrirao je Gifli Sigurdson, a na prvoj stativi Jon Dagur Torstenson ostao zaboravljen od naše odbrane i pogađa za 2:0.

Nastavljen je meč u Rejkjaviku.

Poluvrijeme, nakon prvih 45 minuta, Island ima prednost od 1:0.

Od 39. minuta Island vodi 1:0 golom Oskarsonakoji je bio najviši u skoku nakon kornera.

Osmajić je u 24. minutu zaradio žuti karton, tri minuta prije njega i Radunović.

U 12. minutu snažan udarac Milutina Osmajića iskosa sa desne strane. Lopta je završila u spoljnjem dijelu mreže.