27.09.

26° / 17°

Italija pokorila ''Park prinčeva'', Belgija rutinski sa Izraelom

Odigrane su utakmice prvog kola Grupe 2 Lige nacija.

U centru pažnje bio je duel na ''Parku prinčeva'' u Parizu, gdje je reprezentacija Italije kao gost savladala Francusku rezultatom 1:3.

Tek što je počela utakmica, Di Lorenco je izgubio loptu na desnoj strani, Bredli Barkola ju je osvojio i ušao u kazneni prostor gostiju, izbio oči u oči sa Donarumom i savladao ga preciznim šutem sa desetak metara, u - 14. sekundi meča, za vođstvo Francuske od 1:0!

Italija je mogla do izjednačenja samo pet minuta kasnije, ali je šut Fratezija zaustavila prečka.

Ipak, ''azuri'' prelijepim golom Dimarka stižu do izjednačenja. Isticao je 30. minut meča, Kambijazo je sa desne strane prebacio loptu na lijevu ka Dimarku koji je bio ispred kaznenog prostora. On je tu odigrao dupli pas sa Tonalijem koji petom iz prve vraća loptu Di Marku, a ovaj volej-udarcem lijevom nogom iskosa sa lijeve strane pogađa suprotni ugao gola nemoćnog golmana Manjana - 1:1.

Tim rezultatom je završeno prbo poluvrijeme, a poslije samo pet minuta igre u nastavku, Fratezo je donio Italiji potpuni preokret.

U 74. minutu, Raspadori je riješio pitanje pobjednika.

Za to vrijeme, Belgija je istim rezultatom u Debrecinu savladala selekciju Izraela.

Vođstvo Belgijancima donio je De Brujne u 21. minutu, na asistenciju Dokua, a Izrael je došao do izjednačenja petnaest minuta kasnije, autogolom Kastanja - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvrijeme, ali već za osam minuta u nastavku igre sve je bilo riješeno. Prvo je u 48. minutu Tilemans vratio vgođstvo Belgiji, da bi pet minuta kasnije De Brujne iz jedanaesterca postavio konalnih 3:1.