27.09.

26° / 17°

Holanđani se namučili protiv BiH, Musijala uništio Mađare

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri reprezentacije Njemačke ubjedljivo su savladali Mađarsku u Dizeldorfu rezultatom 5:0 (1:0) u prvom kolu Lige nacija.

Poslije razočaranja na Evropskom prvenstvu, Njemci su napunili "Merkur Špil arenu", a ujedno i mrežu Mađarske.

Potpuna dominacija izabranika Julijana Nagelsmana koji su još u prvom poluvremenu mogli da potvrde pitanje pobjednika, ali ostali su na samo jednom golu koji je bio djelo Niklasa Filkruga iz neposredne blizine pošto ga je proigrao Džamal Musijala. Nešto kasnije je Kaj Haverc pogodio prečku nagovjestivši da se Piteru Gulašiju sprema katastrofa.

Zaista, poetično su izgledali Njemci u fazi napada, a posebno je bio inspirisan Džamal Musijala koji je u 58. minutu postigao izvanredan gol nakon što je sam istrčao 70 metara dugu kontru. Napadač Bajerna je imao tri asistencije uz taj pogodak i ponio epitet igrača duela. Pratili su golovima još Florijan Virc i Aleksandar Pavlović.

Tako neka nova Njemačka bez Tonija Krosa, Tomasa Milera i Manuela Nojera kreira lijepu uvertiru za budućnost.

Dosta teži zadatak imali su Holanđani koji su u Ajndhovenu pobijedlili Bosnu i Hercegovinu rezultatom 4:2 (2:1).

Džošuza Zirkze je poslije 13 minuta donio prednost domaćima, a Ermedin Demirović poravnao je u 27. No, u nadoknadi prvog djela meča Tiđani Rejnders ponovo vraća vođstvo u korist ekipe Ronalda Kumana. Kodi Gakpo je povisio na 3:1, a nadu Bosni i Hercegovini donosi Edin Džeko u 73.

Ipak, ubrzo su im svi snovi srušeni pošto je Vut Veghorst 15 minuta po ulasku u igru postavio 4:2.