21° / 14°

13.10.

19° / 11°

Real rutinski sa Espanjolom

Fudbaleri Reala trijumfovali su u Madridu nad Espanjolom rezultatom 4:1 u okviru šestog kola španske Primere.

PoslIje napora u Ligi šampiona, Karlo Anćeloti odlučio je odmori neke od važnijih fudbalera, pa se tako između ostalih na klupi našao i Vinisijus.

To možda i nije bila najbolja moguća odluka, uzevši u obzir da je Realov napad u prvom poluvremenu nije uspio da probije otpor žilavih Katalonaca.

Prijetio je Embape u dva navrata, probao potom i Garsija, ali promjene rezultata nije bilo, a na početku drugog poluvremena uslijedio je pravi šok kada je u 54. minutu Tibo Kurtoa postigao autogol poslije šuta Karerasa.

Anćeloti je hitno u igru uveo Vinisijusa, što se na kraju ispostavilo kao prelomni momenat.

Radost Espanjola trajala je svega četiri minuta pošto je toliko bilo potrebno Daniju Karvahalu da pokupi odbitak poslije šuta Belingema i izjednači rezultat.

Uslijedio je šou Vinisijusa Žuniora.

Reprezentativac Brazila je namjestio u 75. minutu vodeći pogodak za Real svom sunarodniku Rodrigu popularnom "trivelom", odnosno spoljnim dijelom stopala.

Tri minuta kasnije, Vinisijus se i sam upisao u listu strijelaca poslije pravovremenog dodavanja Mbapea, da bi upravo Francuz postavio konačan rezultat golom sa penala u 90. minutu.