13.10.

19° / 11°

Štutgart ponizio Dortmund

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Štutgarta savladali su na domaćem terenu ekipu Borusije iz Dortmunda rezultatom 5:1 u meču četvrtog kola njemačke Bundeslige.

Izabranici Dina Topmelera su večeras u potpunosti nadigrali rivala pet dana nakon veoma dobre partije protiv Reala u Madridu uprkos porazu u Ligi šampiona.

Ovoga puta, "Švabe" su upisale ubjedljivu pobjedu i ponizile "Milionere" koji su upisali prvi poraz u sezoni.

Sve je igračima Štutgarta večeras polazilo za nogom, pa je tako Deniz Undav pogodio već u četvrtom minutu, da bi u 21. Ermedin Demirović udvostručio prednost svoje ekipe.

Problem za Nurija Šahina bio je još veći nakon što je Enmeča napustio igru zbog povrede u prvom poluvremenu, a ni dvije izmjene na početku drugog dijela igre nisu dale rezultata.

Uslijedio je pravi šou Enca Miljoa, 22-godišnji vezista iz Francuske je za nešto manje od pola sata postigao gol i upisao dvije asistencije.

Prvo je pogodio u 62. minutu, a u 80. i 90. bio u ulozi asistenta kod gola El Bilala Turea i Denisa Undava, koji je potvrdio ubjedljiv trijumf Štutgarta.

Utješni gol Dortmunda djelo je upravo nekadašnjeg napadača Štutgarta Serua Girasija u 75. minutu.