16.10.

16° / 14°

Spektakl u derbiju Madrida, Korea u 95. donio bod Atletiku

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Atletika i Reala iz Madrida odigrali su nesvakidašnju utakmicu u osmom kola španske La Lige.

Gradski derbi je završen rezultatom 1:1, pa ni jedni ni drugi nisu na najboli mogući način iskoristili jučerašnji poraz Barselone od Osasune.

Aktuelni šampioni sada na drugoj poziciji imaju 18 bodova, tri manje od Barse, dok je Atletiko treći sa 16 bodova na svom kontu.

Derbi je umalo riješio Eder Militao u 64. minutu, golom koji je stigao nakon akcije iz jednog sumnjivo dosuđenog slobodnog udarca. Taj pogodak je zbog nezadovoljstva domaćih navijača izazvao prekid od 15-ak minuta, a Atletiko je na kraju uspio da iščupa bod preko rezerviste Koree u petom minutu sudijske nadoknade vremena.