16.10.

22° / 15°

Remi u Štutgartu, Brest razbio Salzburg

Izvor: EPA-EFE

U terminu od 18.45 danas su odigrane dve utakmice drugog kola Lige šampiona. Štutgart je na domaćem terenu remizirao sa ekipom Sparte iz Praga rezultatom 1:1.

Štutgart je već u prvom ozbiljnijem napadu poveo u sedmom minutu kada je Enco Miljo novim golom poslije centaršuta Mitelštata pokazao da se nalazi u sjajnoj formi.

Gosti iz Češke su se vratili na maestralan način - fantastičnim slobodnim udarcem Kana Kairinena koji je u 32. minutu pogodio same rašlje gola Nibela.

Salcburg je doživio pravu blamažu u Austriji gdje je poražen od ekipe Bresta rezultatom 4:0.

Igrao se 24. minut kada je francuski tim iskoristio veliki prostor na protivničkoj polovini, sjajnu loptu poslao je Ažork, a siguran u završnici bio je Abdalah Sima.

Pep Lajnders je pokušao da izmjenama u 60. minutu razdrma ekipu, ali to je dalo kontra-efekat.

"Pirati" su u razmaku od samo devet minuta postigli tri gola i tako riješili pitanje pobjednika u Austriji, a sve je počelo pogotkom Mahdija Kamare u 66. minutu.

Četiri minuta kasnije, Sima je postigao svoj drugi gol poslije odbijene lopte od golmana Blazviha, da bi u 75. Matijas Pereira Lage postavio konačnih 4:0.