22° / 14°

17.10.

21° / 15°

Omladinci Budućnosti eliminisali Dinamo u Ligi šampiona

Veliki uspjeh mlade ekipe Budućnosti – “plavi” su u revanšu prve runde kvalifikacija za omladinsku Ligu šampiona savladali Dinamo iz Tbilisija sa 4:1 i nastaviće takmičenje na međunarodnoj sceni jer su nadoknadili poraz iz prvog meča u Gruziji 3:2.

Utakmica je sjajno počela po momce sa stadiona pod Goricom.

Andrej Kostić dao je gol u drugom, pa u šestom minutu i Budućnost je već tada imala rezultat koji je vodi u sljedeću rundu kvalifikacija.

Međutim, u 17. minutu iz penala je smanjio Salija i vratio stvari na početak.

Gol koji je podgorički sastav približio plasmanu dalje dao je pet minuta prije kraja Andrej Camaj na dodavanje Andreja Kostića.

Dva minuta ranije gosti su ostali sa desetoricom jer je zbog dva žuta kartona isključen Meparišvili.

U petom minutu sudijske nadoknade, konačan rezultat sa 11 metara postavio je fenomenalni Andrej Kostić.

Podgoričkom timu sada sijedi dvomeč sa turskim Trabzonsporom.