22° / 14°

17.10.

21° / 15°

Šou Mesija u pobjedi Intera

Lionel Mesi je opet očarao Ameriku, postigao je dva spektakularna gola u pobjedi nad prvim pratiocem Kolumbusom za ovjeru prvog mjesta u plej-ofu.

Inter Majami je pobijedio Kolumbus u gostima rezultatom 3:2, a Mesi je spakovao dva gola u samom finišu prvog poluvremena.

Najprije je u 45. minutu u svom stilu prihvatio jednu dugu loptu, snašao se između dvojice čuvara, bolje rečeno, pošto mu se opet zalijepila i ostala tamo gdje treba, a onda samo ćušnuo pored golmana za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, Mesi je po ko zna koji put podesio i svoje nišanske sprave iz slobodnog udarca. Sa znatno teže pozicije za ljevonoge igrače, Mesi je namjestio loptu na nekih 25 metara, prebacio je preko živog zida, golman je ostao ukopan - 2:0.

Kolumbus se nije predavao, a tek što je počelo drugo poluvrijeme Rosi je smanjio na 1:2.

Ipak, poslije samo dva minuta, Luis Suarez je kaznio grešku golmana i povisio na 1:3.

Kolumbus je do kraja zaista mogao do boda, jer je Ćućo Ernandez iz penala u 61. minutu smanjio na 2:3. Isti igrač je i u 84. minutu imao novu šansu sa 11 metara, ovaj put ga je pročitao golman Kalender.

Sve u svemu, Mesi je nastavio sa magijama u Americi, sada je na koti od 17 golova i 17 asistencija, naravno da je najbolji kada se sabere ukupan učinak. Kao što je i Inter Majami prvi na tabeli Istočne konferencije.

Ujedno, u MLS se za prvo mjesto u ligaškom dijelu dobija trofej Supporters shield, koji Inter naravno do sada nikada nije osvojio.

Sada sljeduje i plej-of i borba za titulu šampiona, od druge polovine oktobra do finala koje je na programu 7. decembra.