21° / 14°

Siti i Arsenal slavili nakon preokreta

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala opravdali su uloge favorita i nakon preokreta ostvarili trijumfe u sedmom kolu engleske Premijer lige.

Akutelni šampion je na svom "Etihadu" savladao Fulam sa 3:2, ali nije sve dobro počelo po "građane" ovog popodneva.

Gosti su poveli u 26. minutu nakon što je genijalnu asistenciju petom Raula Himeneza u gol pretvorio Andreas Pereira.

Imali su gosti idealnu priliku da preko Traorea udvostruče prednost, a kazna je uslijedila brzo, jer je vezista Sitija Mateo Kovačić izjednačio u 32. minutu. Isti igrač donio je potpuni preokret ekipi menadžera Pepa Gvardiole svojim drugim pogotkom poslije samo dva minuta igre u nastavku.

Utakmicu je prelomio treći gol Sitija u režijii Žeremija Dokua iz 82. minutu, a Fulamu nije pomogao ni pogodak Rodriga Munjoza minut prije kraja susreta.

Arsenal je takođe gubio kod kuće, sa 0:1 od Sautemptona, ali je na kraju slavio sa 3:1.

Napadač "svetaca" Kameron Arčer šokirao je "Emirejts" u 55. minutu, ali ej Kai Haverc poslije asistencije Bukaja Sake poravnao rezultat već poslije tri minuta.

Nova asistencija briljantnog Sake ovoga puta za Gabrijela Martinelija donijela je preokret Arsenalu deset minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je igrač utakmice Saka golom dva minuta prije kraja.

U ostalim utakmicama Veste Hem je na svom terenu deklasirao novijaliju u ligi Ipsvič sa 4:1. Goleadu svo vidjeli i na meču Brentford - Vulverhemtpon u kojem su domaći slavili sa 5:3. Trijumf je upisao i Lester, koji je kod kuće savladao Bornmut sa 1:0.