19.10.

20° / 15°

Bolivijci maksimalno koriste surove uslove

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Bolivije savladali su Kolumbiju na svom terenu sa 1:0, u susretu devetog kola kvalifikacija za Mundijal.

Meč je odigran u surovim uslovima po goste, na 4.250 metara nadmorske visine u gradu El Alto, a domaći igrači su se bolje snašli, upisali treći uzastopni trijumf u kvalifikacijama i sada sa petog mjesta i 12 bodova na svom kontu jasno vide nastup na šampionatu svijeta, prvi put od 1994. godine.

Kolumbija je imala igrača više od 21. minuta, kada je direktan crveni karton dobio Kueljar, ali nije uspjela da izbjegne prvi poraz u 90 minuta fudbala još od 1. februara 2022. godine, kada je izgubila od Argentine.

Kolumbijci sa 16 bodova zauzimaju drugo mjesto na tabeli i čvrsto u svojim rukama drže plasman na SP.

Gol odluke u El Altu postigao je Migelito u 58. minutu.

Bio je to maestralan pogodak, igrač brazilskog Santosa je perfektno zalomio sa desne strane ka sredini, prevario dvojicu čuvara i sjajnim udarcem lijevom nogom sa 20-ak metara pogodio same rašlje, za 1:0.

Pokušavali su Kolumbijci da dođu do boda po svaku cijenu, ali su sve teže disali kako je meč odmicao i nisu uspjeli.

Bolivija za pet dana gostuje Argentini, dok Kolumbija dočekuje Čile.