21° / 15°

29.10.

24° / 15°

Atletiko preokretom do pobjede

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Leganjes na svom terenu rezultatom 3:1, u 10. kolu španske La Lige.

Atletiko je treći na tabeli sa 20 bodova, četiri manje od Barselone i Reala, s tim da Katalonci imaju meč manje od timova iz Madrida. Leganjes je 17. sa osam bodova na svom kontu.

Leganjes je šokirao domaće i poveo u 34. minutu preko Nejua. Bio je to predivan napad, koji se završio pasom Rabe i "bombom" Kamerunca sa 12 metara, poslije koje je lopta završila ispod same prečke nemoćnog Jana Oblaka, za 0:1.

Atletiko je potom napadao, a onda je došao taj 69. minut, koji je okrenuo ovaj susret.

Vitsel se tada odlično snašao u kaznenom prostoru Leganjesa i proigrao Serlota, koji je iz peterca matirao Dmitrovića, za 1:1.

Preokret je stigao u 81. minutu, a strijelac je bio Grizman.

Čolo Simenone je u 57. minutu na teren poslao svog sina Đovanija, a ovaj mu se odužio na pravi način. Odradio je najveći dio posla, spasio loptu da ne izađe u aut i potom uputio centaršut u peterac, dočekao prvi kiks na meču Dmitrovića, ispred kog je Grizman uspio da "ćušne" loptu u gol, za 2:1.

U nadoknadi vremena je Dmitrović skinuo čist zicer Serlotu i donekle se iskupio za lošu intervenciju prije pogotka Grizmana, ali uporni Serlot je uspio da ga ponovo savlada i to u tačno 100. minutu meča.