29.10.

24° / 15°

Barsa razbila Sevilju

Fudbaleri Barselone nastavljaju da nižu pobjede u Primeri.

Barsa je večeras na svom terenu savladala Sevilju sa ubjedljivih 5:1 u, barem na papiru, derbiju 10. kola šampiona Španije.

Poveli su Katalonci u 24. minutu golom Roberta Levandovskog iz penala, a samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0 kada je Pedri pogodio na asistenciju Lamina Jamala.

Do kraja prvog dijela već je bilo 3:0, a svoj drugi pogodak na meču potigao je Robert Levandovski koji je skrenuo loptu u gol poslije udarca Rafinje.

Domaćin je novi udarac zadao u 82. minutu i to preko mlado "akademca" Pabla Torea. Sevilja smanjila na 4:1 pogotkom Stanisa Idumba tri minuta prije kraja, ali je samo minut kasnije Tore postao dvostruki strijelac, ovog puta iz slobodnog udarca, i postavio konačan rezultat.

Barsa je lider prvenstva sa 27 bodova, tri više od Reala pred "El klasiko" koji nas očekuje u narednom kolu na "Santjago Bernabeu".