Fudbaleri Intera iz Milana plasirali su se u polufinale Kupa Italije.
Inter je na "Meaci" savladao Lacio sa 2:0, a meč će ostati upamćen po fenomenalnom pogotku iz voleja Marka Arnautovića.
Igrao se 39. minut kada je napadač uhvatio perfektan volej lijevom nogom sa dvadesetak metara i postigne pogodak kakav se rijetko viđa i na video igricama.
Takav gol kao da je demoralisao igrače Lacija koji su do tada djelovali bolje na terenu, a njihove prilike da dođu do izjednačenja osujetio je večeras odlični golman prvaka Italije Đosep Martinez.
Sve je bilo riješeno u 77. minutu kada je neoprezni defanzivac Rimljana Samuel Žigo skrivio jedanaesterac fauliravši napadača domaćih Hoakina Koreu, a Hakan Čalhanoglu rutinski iskoristio penal i donio Interu nedostižnih 2:0.
Protivnik Interu u polufinalu biće gradski rival Milan, dok će drugi par činiti Bolonja i pobjednik meča Juventus - Empoli.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR