Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore igraće u grupi A sa domaćinom Rumunijom, Danskom i Španijom na Evropskom prvenstvu koje će se održati od 13. do 26. juna.
U grupi B su Njemačka, Norveška, Engleska i Holandija.
Po dvije selekcije iz obje grupe izboriće plasman u polufinale.
Izabranici Nenada Vukčevića u martu su postali prva selekcija u istoriji crnogorskog fudbala koja je izborila plasman na veliko takmičenje. ,,Sokoli“ su bili prvi u grupi 2 elitne runde kvalifikacija i iza sebe ostavili Poljsku, Gruziju i Slovačku.
Prethodno su u preliminarnoj rundi kvalifikacija, tada pod vođstvom Gorana Perišića, bili drugi u grupi 8, iza Italije, a ispred Grčke i Bosne i Hercegovine.
Crna Gora je jedini debitant na Euru, koji će se igrati na četiri stadiona – ,,Đulešti“ i ,,Trijumfalna kapija“ u Bukureštu, ,,Angel Jordanesku“ u Voluntariju i ,,Ilie Oana“ u Ploeštiju.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR