13° / 8°

25.04.

10° / 6°

Pobjeda Australije nad Litvanijom u fenomenalnom meču

Košarkaška reprezentacija Australije pobijedila je Litvaniju 87:82 i osvojila prvu poziciju u Grupi H.

Australija je zabilježila sve tri pobjede u prvoj fazi takmičenja i nanijela je jedini poraz Litvaniji.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima, a praktično je riješena u poslednja dva minuta, u koja se ušlo sa rezultatom 76:76.

Fenomenalan meč odigrao je Peti Mils sa 23 poena, a od svega se izdvaja trojka u posljednjem minutu, kojom je praktično riješio pitanje pobjednika utakmice. Dabl-dabl učinak je zabilježio Eron Bejns (21 poen i 13 skokova), a dvocifreni su bili još Nik Kej (11 poena), te Metju Delavedova i Džok Lendejl sa po 10 poena.

Grigonis je bio najefikasniji u poraženom timu sa 19 poena, Lekavičus je dodao 15, a Domantas Sabonis je upisao 12.