16° / 8°

Krka sjajnom posljednjom četvrtinom slomila Zadar

Izvor: B92

Autor: Marija Mitrović

Košarkaši Krke savladali su na gostovanju Zadar 85:80, u posljednjem meču drugog kola ABA lige.

Domaći su dobro odigrali prvo poluvrijeme, imali blagu prednost, međutim, u nastavku ekipa iz Novog Mesta pravi preokret i dolazi do prvog trijumfa u regionalnom šampionatu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Jure Balažič sa 14 poena, dok je najkorisnijim igračem utakmice proglašen Ivan Ramljak sa 13 poena i sedam skokova.

Kod Zadra odličan meč odigrao je srpski internacionalac Stefan Fundić, koji je ubacio 24 poena, a imao je i šest skokova i dvije asistencije.

Dvocifreni su još bili Ivan Siriščević sa 17, Marko Junaković sa 13, odnosno Dominik Gilbert sa 12 poena.

U narednom kolu Zadar gostuje ekipi Mega Bemaksa, dok će Krka dočekati Crvenu zvezdu.