23° / 14°

01.05.

22° / 14°

Mornar nanio Cedevita Olimpiji prvi poraz, na kraju incident u "Topolici"

Košarkaši Mornara u derbiju 5. kola ABA lige savladali su na svom parketu ekipu Cedevita Olimpije nakon velikog preokreta 77:70, i time nanijeli gostima prvi poraz u sezoni. Sa druge strane, Barani su upisali treću pobjedu.

Gostujući tim poveo je na startu 10:0, početkom treće četvrtine razlika je iznosila 15 (44:29), dok je u 26. minutu bilo 52:51. Mornar je u finišu treće četvrtine prvi put izjednačio (56:56), a u 32. minutu i poveo (59:58). U nastavku meča uspio je da stekne dvocifrenu prednost (72:62) i sam finiš liši rezultatske neizvjesnosti.

Meč je na kraju obilježio incident u Topolici, Rajan Boutraj je u trenucima kada se čekalo da vrijeme protekne i meč završi, “ukrao” loptu Nidamu i položio je u koš. To je razljutilo domaće navijače, jedan je utrčao na teren i udario Amerikanca navijačkom trubom, pa je meč bio prekinut 15 minuta dok sudije nijesu donijele konačnu odluku da se utakmica završi.

Džejkob Pulen ubacio je 17, Derek Nidam 13, a Brendis Reli Ros 11 koševa. Kod gostiju 14 poena Jake Blažiča.

Mornar u sljedećem kolu 8. novembra gostuje FMP-u.