24° / 16°

01.05.

22° / 14°

Odlična partija Budućnosti, "plavi" razbili Megu u gostima

Košarkaši Budućnosti Voli upisali su četvrtu pobjedu u ABA ligi čime su preuzeli liderskom mjesto na tabeli regionalnog takmičenja. "Plavi" su u petom kolu u Beogradu odigrali sjajan meč protiv Mege Bemax slavivši ubjedljivo 94:57.

Meč je praktično prelomljen u drugoj četvrtini koju je Budućnost dobila 21:4 za plus 21 na poluvremenu. Na kraju treće bilo je ogromnih 31 koš razlike za Podgoričane, posljednjih deset minuta bili su čista formalnost.

Svi igrači su dali doprinos, najefikasniji bio je Šehović sa 12 poena, četiri trojke, Bamfort je ubacio 11, po 10 Ivanović i Ilić, po 9 Majers, Kobs i Danilo Nikolić, po 6 Starovlah, Martin i Popović, Božić je dodao 4, a Zoran Nikolić 2. Budućnost je postigla 13 trojki iz 30 pokušaja, imala je 12 ukradenih lopti naspram četiri rivala. Kod domaćina istakao se Simonović sa 15 poena. Mega je bila bolja u skokovima 34-28.

Budućnost se sada okreće EUrokupu đe još uvijek traži prvu pobjedu, a naredni rival 6. novembra biće španska Unikaha. Nakon toga stiže Cibona u ABA ligi u subotu, a u novembru "plavi" će igrati još sa Trentom, Igokeom, Gdinjom i Mornarom u gostima, te sa Partizanom kod kuće 24. novembra.