25.04.

16° / 8°

Tri brata ušla u istoriju NBA lige

Izvor: Sportsport.ba

Susret Nju Orleansa i Indijane (120:98) sinoć je obilježen jednom nevjerovatnom činjenicom.

Naime, desilo se prvi put da tri brata nastupe na jednom NBA meču. Aron Holidej je s Džastinom Holidejom igrao za Indijanu, dok je Drue Holidej nastupao za Pelikanse.

Istorijski trenutak dogodio se tokom prve četvrtine kad su sva trojica u istom trenutku zakoračila na parket.

Dru je na kraju odnio pobjedu, s tim da je od njih trojice najviše napravio Aron koji je ubacio 25 poena, dok njegov brat Džastin nije ubacio nijedan poen u porazu Indijane.

S druge strane, Dru je ubacio 20 poena za 29 minuta i bio je ponajbolji pojedinac u pobjedi Pelikansa.

"Sva trojica smo igrali na istoj utakmici i to je stvarno bilo kul, nadam se da ćemo sljedeći put igrati u istoj ekipi", kazao je Dru Holidej.