NBA noć: Košarkaši jedva stajali, navijači Denvera i Hjustona plakali zajedno

Izvor: EPA-EFE/LARRY W. SMITH

Tag Video

Izvor: Blic sport

Autor: Gordana Đuračić

Meč Denvera i Hjustona u kom su Nagetsi upisali pobjedu rezultatom 117:110, počeo je nedugo nakon što je objavljena informacija da je poginuo Kobi Brajant.

Utakmica Denvera i odlična partija Nikole Jokića ostala je u sijenci velike tragedije u kojoj je poginulo devetoro ljudi među kojima je legendarni košarkaš Kobi Brajant.

Roketsi su bolje počeli duel, već nakon nekoliko minuta imali su prednost od osam poena, koju su održavali do kraja prve dionice koju su dobili sa +9.

U drugoj četvrtini Denver je odgovorio znatno bolje, pogotovo u odbrani. Predvođeni Jokićem i raspoloženim Džeremijem Grentom gosti iz Teksasa, koji su bili oslabljeni neigranjem Džejmsom Hardenom, nisu imali adekvatan odgovor.

Treća dionica protekla je u rezultatskoj klackalici, nijedna ekipa nije otšla na osjetniju prednost. Tako je bilo do sredine posljednje četvrtine, kada Denver pravi ključnu razliku u ostvaruje pobjedu.

Jokić je meč završio sa 24 poena, 12 skokova i 11 asistencija, a Nagetsi su se pobedom izjednačili sa LA Klipersima na trećem mestu Zapada.