24° / 16°

25.09.

24° / 16°

Još jedna pobjeda Crne Gore za prvo mjesto u grupi

Juniorska muška košarkaška reprezentacija savladala je danas Slovačku 83:70 u drugom kolu grupe A na B prvenstvu Evrope u Skoplju. U drugom meču naše grupe Bugarska je savladala Rumuniju 90:70, tako da je Crna Gora lider grupe A nakon dva kola.

Nakon prilično izjednačenih prvih 15 minuta (25:25), izabranici Marka Sekulića su na 1.08 prije odlaska na odmor, poslije trojke Lazara Čarapića, uspjeli da prvi put steknu dvocifrenu razliku (42:32). Crna Gora je drugo poluvrijeme otvorila serijom 11:2, tako da je u 25.minutu bilo 55:37, a dva minuta prije kraja treće dionice imali smo i +19 (64:45).

Ipak, Slovačka nije željela da se preda i serijom 15:0 za četiri i po minuta četvtre četvrtine stigla vratila se u meč (68:67). Dug period bez koša prekinuli su Drašković i Radunović, da bi Bećiragić kompletirao seriju 7:0 za 75:67 na tri i po minuta do kraja. Ipak, kada je Drašković na 100 sekundi prije kraja pogodio za dvocifrenu razliku (80:70), bilo je jasno da je pobjeda osigurana…

Utakmicu je obilježio Marko Radunović, koji je ubacio 26 poena, imao 12 skokova i 3 asistencije. Dvocifren je bio još Aljoša Drašković sa 14. Doprinos su dali još: Andrija Vujačić 8, Lazar Čarapić 6 (uz 3 asistencije), Maruan Čičić 6 (imao i 4 skoka), Luka Đurović 6, uz 5 uhvaćenih lopti, Denil Krnić 5, Šefćet Bećiragić 4, Petar Pinter 4 poena i 6 skokova, Vladimir Komnenović i Danilo Nikezić po 2.

Crna Gora sjutra u okviru 3.kola grupe A igra protiv Holandije, a početak meča zakazan je za 11 časova.