22° / 14°

17.10.

21° / 15°

Budućnost poslije produžetka izgubila od Gran Kanarije

Produžetak i poraz Budućnosti Voli od Gran Kanarije 89:86, u drugom kolu grupne faze Eurokupa.

Meč u “Morači” odlučila je trojka Džona Šurne, 19 sekundi prije kraja. Imala je potom Budućnost napad da izbori još pet minuta, ali u dva pokušaja za tri Jogi Ferel nije bio precizan.

Prethodno je upravo Amerikanac fauliran dvije sekunde prije kraja četvrte četvrtine pri šutu za tri, iskoristio je sve penale i donio “plavima” produžetak.

U sastavu iz Podgorice 16 poena Rašida Sulajmona, koji je i mao i šest asistencija i pet skokova, 15 je dodao Džuvan Morgan uz sedam uhvaćenih lopti, 12 poena i 10 skokova imao je Kenan Kamenjaš.

Sa druge strane, 23 poena Kejlebe Homslija, 11 Nikolasa Brusina.

Budućnost će u subotu u ABA ligi gostovati Igokei, a šansu za prvu pobjedu u Eurokupu tražiće za sedam dana na parketu Trenta.