Markes briljirao u Australiji, peta uzastopna pobjeda Španca

Ostalo

Tag Video

Vozač Repsol Honde Mark Markes slavio je na Velikoj nagradi Australije, 17. trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Španac je na stazi „Filip Ajland“ upisao petu pobjedu zaredom, 11. ove sezone, a 81. u karijeri, pretekavši Maverika Vinjalesa na Jamahi na početku posljednjeg kruga. Vinjales, međutim, nije bio najbliži Markesu na kraju, pošto je napravio veliku grešku nekoliko krivina pošto je izgubio vođstvo.

Tako je kao drugoplasirani kroz cilj prošao Kal Kračlou na Hondi ekipe LCR, dok je treće mjesto zauzeo domaći vozač Džek Miler, koji brani boje Pramak Dukatija.

Četvrti je bio Frančesko Banjaje, peto mjesto pripalo je Đoanu Miru na Suzukiju, ispred Janonea, vozača Dukatija Andree Dovicioza i Rosija, koji je na „Filip Ajlandu“ upisao 400. start u karijeri. Najbolju desetoricu kompletirali su drugi vozač Suzukija Aleks Rins i Aleš Espargaro na Apriliji.

Markes je titulu obezbinedio još u Tajlandu, a dvije trke prije kraja sezone ima 375 bodova, 135 više od Dovicioza, dok je Rins preuzeo treće mjesto i sada ima 183.

Naredna trka Moto GP šampionata vozi se već narednog vikenda za Veliku nagradu Malezije na stazi „Sepang“.