10° / 6°

Đoković bolji od Monfisa, dubl odlučuje duel Srbije i Francuske

Ostalo

Autor: Mirjana Dragaš

Novak Đoković pobijedio je Gaela Monfisa sa 2:0 i izjednačio u duelu grupne faze ATP kupa između Srbije i Francuske na 1:1.

Drugi igrač svijeta slavio je sa 6:3, 6:2 u meču koji je bio mnogo zanimljiviji, nego što to rezultat govori.

Đoković je spasio sedam brejk lopti u prvom setu, iskoristio jedinu i to mu je donijelo set.

Ukupno je u cijelom meču iskoristio sve tri prilike da oduzme servis rivalu, kojem to nije pošlo za rukom u devet takvih situacija.

Bila je ovo 16. pobjeda Đokovića u isto toliko mečeva sa Monfisom.

Prethodno je Benoa Per pobijedio sa 2:1 Dušana Lajovića.

Francuz je lako dobio prvi set 6:2, u drugom vodio 5:3, a potom imao i dvije meč lopte u taj brejku, ali ih nije iskoristio, nakon čega je lomio rekete, ubacivao flašice u teren i pljuvao po igralištu.

Ipak, u trećem setu je sa 6:4 došao do trijumfa.

Pobjednika meča Srbija-Francuska odlučiće duel dublova.