30.04.

25° / 15°

Trijumf Gajgera u Val di Fiemeu

Ostalo

Nijemac Karl Gajer pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u Fal di Fiemeu.

Gajger je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 104,5 i 103,5 metara, za koje je dobio 294,6 poena.

To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno treća u Svjetskom kupu.

Austrijanac Stefan Kraft bio je drugi skokovima od 102 i 103 metra i zbirom od 286,9 poena.

Pobjednik Novogodišnje turneje, Poljak David Kubacki završio je kao trećeplasirani skokovima dužine 98,5 i 104, za koje je dobio 279,7 poena.

Na četvrtom mjestu završio je Poljak Kamil Stoh (101 i 100,5), dok je peti bio Nijemac Konstantin Šmet (107 i 102).

Gajger je trijumfom u Val di Fiemeu preuzeo vođstvo
u poretku za Svjetski kup sa 719 bodova i ima 70 više od Japanca Rjojua Kobajašija, koji je danas osvojio 26. mjesto.