04.07.

27° / 18°

05.07.

30° / 19°

Jelena Janković osvojila prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu u karateu za djecu, našim borcima pripalo 11 odličja

Izvor: KSCG

Ostalo

Autor: Obrad Pješivac

Prvog takmičarskog dana prvenstva Balkana u karate za mlađe uzrasne kategorije, koje se održava u Turskoj, borci iz Crne Gore okitili su se sa 11 odličja.

Zlatne medalje izborili su Jelena Janković (U11, do 40 kilograma) u borbama i Matija Maraš (U9) u Katama.

Srebrna su bile Kristina Đokić (U11,do 44 kilograma) i Emira Đonović (U13, do 49 kilograma) u borbama i “kataši” Dušan Borović(U13) i Luka Ilinčić (U9).

Na trećem mjestu i bronzanim odličjima nastup su završili Itana Grbović (U10, do 30), Martina Todorović (U12, do 35) i Sofija Jovanović (U12, preko 50), ka oi boric u Katama Andrija Barjaktarović (U11) i Filip Bulatović (U9).

Šampionat u Istanbulu okupio je 1.541 borca iz Crne Gore, Albanije, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Grčke, Kosova, Sjeverne Makedonije, Rumunije, Srbije, Slovenije, i Turske.

Takmičenja se nastavljaju danas i sa nestrpljenjem naših boraca. Mi im želimo da nastave sa žetvom medalja što će donijeti radost i euforiju kao što je priredila sinoć svojim sugrađanima Jelena Janković iz Šavnika.