Peti teniser svijeta eliminisan sa Rolan Garosa

Izvor: EPA-EFE

Ostalo

Najbolji ruski teniser Danil Medvedev eliminisan je danas sa Rolan Garosa.

Bolji od njega u meču osmine finala danas je bio Australijanac Aleks De Minor, koji je slavio u četiri seta, rezultatom 4:6, 6:2, 6:1, 6:3, poslije dva sata i 46 minuta igre.

Medvedev je odlično započeo ovaj meč, rano je stigao do brejka i tu prednost je zadržao do kraja prvog seta.

Međutim, ostatak meča protekao je u dominaciji australijskog tenisera, pogotovo u drugom i trećem setu. U četvrtom se Medvedev držao do 3:3, ali onda je uslijedio novi pad u njegovoj igri, De Minor je dobio tri gema u nizu i završio posao u ovom meču.

De Minor će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Aleksandra Zvereva i Holgera Runea.