17° / 10°

Alkaras preko Medvedeva do novog finala na Vimbldonu

Izvor: EPA-EFE

Ostalo

Kao i prošle godine u polufinalu, Karlos Alkaras je dominantno savladao Danila Medvedeva i stigao na korak od odbrane titule na Vimbldonu.

Prije 12 mjeseci je bilo 3:0, sada je Španac na terenu ostao duže, ali epilog je isti – ide u finale nakon pobjede 3:1 (6:7, 6:3, 6:4, 6:4).

Medvedev je u prvom setu dva puta imao po brejk prednost, Karlitos uzvraćao, ali nije mogao da parira u taj-brejku.

Rus je imao prednost, ali je Alkaras potom gospodario, prilično lako preokrenuo i u četvrti set ušao kao veliki favorit.

Odmah je oduzeo servis protivniku, ali je uslijedila dobra reakcija Medvedeva – imao je nekoliko vinera, vratio je brejk i djelovalo je i da bi mogao da odvede duel u peti set.

Ipak, viđen je novi brejk Alkarasa (za 4:3) nakon čega su praktično sve dileme otklonjene.

Alkaras u nedjelju juri drugu titulu na Vimbldonu, ali i četvrti grend slem trofej u karijeri. Za pehar će se boriti sa pobjednikom duela Novak Đoković – Lorenco Muzeti.