25.09.

22° / 17°

26.09.

24° / 15°

Novi šok na US Openu: Nakon Alkaraza poražen i Đoković, Popirin do pobjede u četiri seta

Ostalo

Comments 1

Izvor: avaz.ba

Autor: Antena M

Osvajač Olimpijskog zlata Novak Đoković poražen je u trećem kolu US Opena od Alekseja Popirina, 28. tenisera svijeta.

Rezultat u setovima bio je 3:1 (6:4, 6:4, 2:6 i 6:4).

Nakon iznenađujućeg ispadanja Karlosa Alkaraza, još jedan favorit je tako ostao bez šansi za osvajanje ovog turnira.

Đoković se od početka turnira mučio sa servisom i nije bio u svom najboljem izdanju.

S obzirom da je Đoković prošlogodišnji osvajač ovog turnira izvjesan je i gubitak bodova što će se odraziti na njegovu poziciju na ATP listi.

Na samom početku meča se činilo da su problemi iz prethodnih mečeva prošlost s obzirom na dva asa iz prva tri poena.

Imao je Đoković brejk šansu u prvom setu pri rezultatu 3:2, vodio je čak 40:0, ali nije uspio to da iskoristi. Igralo se gem za gem sve do rezultata 4:4, kada Aleksej pravi brejk, čime osvaja prvi set.

Pri rezultatu 2:2 u drugom setu Popirin pravi brejk, ali Đoković nije ni imao šanse do kraja seta da ga uzvrati i još jednom je završilo 6:4.

U trećem setu Đoković je dominirao i činilo se da se može vratiti u meč. Ipak, Popirin dolazi do brejka prednosti na 3:2, a onda sigurno servira, pa pravi još jedan brejk. Jedino što je do kraja Đoković uspio uraditi je vratiti jedan brejk, ali snage za drugi nije bilo.