Kanzas Siti nezaustavljiv

Izvor: EPA-EFE

Ostalo

Autor: Antena M

Kanzas Siti Čifsi imaju maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu NFL sezone. Aktuelni šampioni su savladali Atlantu Falkonske na gostovanju 22:17 i stigli do trećeg trijumfa u isto toliko mečeva.

Utisak je da je tim iz Džordžije mogao više, međutim u drugom poluvremenu su podbacili u napadu, iako se odbrana sasvim dobro nosila sa sjajnom ofanzivom Čifsa, koju je ponovo predvodio sjajni Patrik Mahoms.

Falkonsi su odlično otvorili meč. U prvom posjedu su stigli do tačdauna poslije dodavanja Kirka Kazinsa ka Drejku Londonu.

Čifsi su poravnali skor na 7:7 poslije pasa Mahomsa ka Rajsu, sredinom druge četvrtine, ali je Atlanta poslije samo dva minuta ponovo otišla na plus sedam poslije utrčavanja Bijan Robinsona u end zonu Kanzasa.

Sa dva fild gola Batkera, aktuelni šampioni su uspjeli da na odmor odu sa samo poenom zaostatka – 13:14.

Odluka je ispostaviće se pala u trećoj dionici. Gol iz polja Batkera i dodavanje Mahomsa ka Šusteru odveli su Čifse na 22:14.

Na startu posljednje dionice Atlanta je smanjila na 22:17, ali ispostavilo se da više od toga nije mogla. Imali su u samom finišu solidan drajv, ali su zaustavljeni na 20 jardi od end zone rivala, kada im je falio inč u pokušaju da nastave napad.

Mahoms je imao osvojenih 219 jardi uz dva tačdauna i jednu presječenu loptu, dok je na drugoj strani Kazins došao do 230 jardi uz jedan tačdaun pas i jedan intersepšn.

Za razliku od Kanzasa koji je maksimalan, Atlanta je doživjela drugi poraz u tri meča. S obzirom na izuzetno težak raspored, Falkonsima će i ove sezone biti veoma teško da se domognu plej ofa.