16° / 8°

Budućnost na pragu eliminacije: Vajpersu pet golova prednosti pred revanš

Rukomet

Comments 1

Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Podgorici od norveškog Vajpersa 24:19 (10:8), u prvoj utakmici četvrtfinala Lige evropskih šampiona.

Oslabljeni crnogorski prvak, koji je sredinom prvog poluvremenu ostao i bez Itane Grbić, nije uspio da iznenadi favorizovani norveški tim.

Vajpers je, nakon jedinog vođstva domaćina od 3:2, napravio seriju od četiri uzastopna pogotka za vođstvo od 6:3, koje je u prvom poluvremenu iznosilo i četiri gola (8:4, 10:6).

Norveški predstavnik u nastavku meča imao je i pet golova prednosti, koliko je i bilo na kraju.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Ela Hani Reištad sa šest, Džanet Kristofersen postigkla je pet, a gol manje Lin Jorum Suland.

U podgoričkom timu bolje od ostalih bile su Đurđina Jauković sa pet i Katarina Bulatović sa četiri gola.

Revanš je na programu naredne subote u Kristijanštadu.

Bolji iz duela Budućnosti i Vajpersa izboriće plasman na finalni turnir, koji će 11. i 12. maja biti odigran u Budimpešti.