25.04.

15° / 9°

Crna Gora ubjedljivo poražena u Danskoj

Rukomet

Rukometaši Crne Gore upisali su drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Nakon velike pobjede nad Danskom u Podgorici od 32:31, našu rukometaši su od iste selekcije u gostima poraženi 37:26 (14:11), pa će u posljednja dva kola voditi borbu za odlazak na smotru najboljih selekcija Evrope.

Izabranici Zorana Roganovića pored remija sa Farskim Ostrvima kod kuće 24:24, imaju i poraz od Ukrajine u gostima 29:24, pa su sada treći sa tri boda. Ukrajina je nakon pobjede nad Farskim ostrvima u gostima od 27:26 preuzela drugo mjesto sa 6 bodova, isti skor imaju i prvoplasirani Danci. Do kraja kvalifikacija "crvene" očekuje gostovanje Faranima 12. juna, četiri dana kasnije dočekujemo Ukrajinu.

Crna Gora je odlično parirala Dancima u prvom poluvremenu, na odmor smo otišli sa minusom od tri gola, ali u nastavku nijesmo imali rješenja za raspoloženog Landina (sakupio 19 odbrana), da bi na kraju, nakon loših završnih deset minuta, upisali ubjedljiv proaz.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bili su Anders Zakarisen i Lase Svan sa po osam, dok je Mikel Hansen meč završio sa šest golova.

U crnogorskoj selekciji po šest pogodaka postigli su Stevan Vujović i Vladan Lipovina, dok je Stefan Čavor dodao četiri gola.