17° / 10°

Neočekivan poraz "plavih": Brest nadigrao Budućnost u Podgorici

Rukomet

Comments 1

Iako je na papiru bila veliki favorit, Budućnost je porazom otvorila sezonu u Ligi šampiona – izabranice Dragana Adžića su u SC Morača izgubile od Bresta 35:32 (16:17).

Budućnost je tokom prvog poluvremena bila u vođstvu, koje je iznosilo i četiri gola.

Sredinom drugog dijela Brest je napravio preokret i došao do prednosti, koju nije ispuštao do kraja.

Đurđina Jauković je bila najefikasnija u domaćem sastavu sa osam pogodaka. Majda Mehmedović dodala je šest, koliko i Jovanka Radičević.

Kod Bresta izdvojile su se Ana Gros sa sedam i Paulin Koatane sa šest golova.

Budućnost u drugom kolu, 13. oktobra, gostuje Bitighajmu, koji je juče izgubio od rumunske Valčee.

BUDUĆNOST – BREST 32:35 (17:16)

PODGORICA – Sportski centar ''Morača''. Gledalaca: 2.000. Sudije: Lah, Sok (Slovenija). Sedmerci: Budućnost 6 (5), Brest 5 (5). Isključenja: Budućnost 6, Brest 6 minuta.

BUDUĆNOST: RAJČIĆ 1 (10 odbrana), Sando (1 odbrana), Babović, RADIČEVIĆ 6 (2), Konatar, JAUKOVIĆ 8, Pletikosić 1, Vujović, Džaferović, LAZOVIĆ 4, Premović, BRNOVIĆ, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 6, RAIČEVIĆ 6 (3).

BREST: Kiniju, TOFT (8 odbrana i sedmerac), Moni, Tublan, Le Ar, GROS 7 (1), KOBILINSKA 5, LASURS 5, Fonten Karetero, Minevskaja 5 (4), NIJAKATE 3, POP-LAZIĆ 1, Fopa 1, KOATANEA 7, Jariž, Mange 1.