26.04.

16° / 8°

Velika pobjeda Budućnosti u Rumuniji

Rukomet

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Vlčei rumunsku ekipu Ramniku Vlčea 21:20 (10:13), u utakmici četvrtog kola C grupe Lige šampiona.

To je treća pobjeda podgoričkog tima u Ligi šampiona.

Rumunski predstavnik poražen je od Budućnosti i u Podgorici (23:19).

Oslabljena Budućnost, koja je u Vlčei igrala bez kapitena Milene Raičević i golmana Marine Rajčić, bolje je počela meč, tokom prvog dijela imala prednost, koje je na poluvremenu iznosilo tri gola (13:10).

Domaćin je u nastavku uspio da napravi preokret i dođe do minimalnog vođstva, ali je Budućnost slavila poslije dramatične završnice.

Najbolje u domaćem timu bile su Samara da Silva i Irina Gibko sa po šest golova.

U podgoričkom timu najbolja je bila Jovanka Radičević sa osam, dok je Tatjana Brnović postigla četiri gola.

U drugom meču četvrtog kola, Brest u subotu u 15 sati dočekuje Bitighajm, nakon što je u prva tri kola ostvario maksimalan učinak.