25.04.

14° / 9°

26.04.

15° / 8°

Španija velikim preokretom i u posljednjoj sekundi nanijela prvi poraz Crnoj Gori

Rukomet

Comments 4

Rukometašice Crne Gore poražene su od Španije 27:26 u posljednjem kolu prve faze takmičenja na Svjetskom prvenstvu. Lavice u Glavnu rundu prenose 2 boda, Španija maksimalna 4.

Vodile su naše 23:19 u 47. minutu, ali Španija pravi seriju od 7:0 za veliki preokret. Crna Gora je bila bez gola 11 minuta. Uspjeli smo da 30 sekundi prije kraja izjednačimo golom Jaukovićke, ali su Španjolke u posljednjoj sekundi postigle gol za pobjedu, strijelac je bila Barbosa.

U crnoporskoj selekciji, na čijem se golu posebno istakla Marija Rajčić, najefikasnija je bila Jovanka Radičević sa sedam, dok su po četiri gola postigle Mlena Rajčić i Jelena Despotović. Na drugoj strani gol manje dale su Barbosa Kabral i Nerea Penja.

Crna Gora će u Glavnoj rundi igrati u grupi sa Rusijom, Švedskom i Japanom.

Prvi rival crnogorskim rukometašicama, u neđelju, biće Japan.