24° / 15°

Crna Gora nadigrala Švedsku i izborila kvalifikacije za Olimpijske igre

Rukomet

Comments 3

Rukometašice Crne Gore u posljednjem meču Glavne runde na Svjetskom prvenstvu u Japanu nadigrale su ekipu Švedske 26:23 (12:12), čime su obezbijedile nastup na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Tokiju.

"Lavice" su grupu završile kao trećeplasirane, pa ih očekuje borba za 5. mjesto. Međutim, ono što je najbitnije, glavni cilj je ispunjen, Jovanka Radičević i saigračice imaće priliku da se bore za odlazak na Olimpijske igre naredne godine.

Crnogorska selekcija je, nakon slabijeg prvog poluvremena u kojem je gubila i sa tri gola razlike, u 37. minutu prvi put stekla prednost od tri gola (16:13), koju je u 55. uvećala na četiri i praktično riješila sve dileme oko pobjednika.

Crnogorsku selekciju do šeste pobjede na šampionatu vodila je Majda Mehmedović sa sedam, dok su Jovanka Radičević i Andrea Klikovac postigle po pet golova. Istakla se i Marta Batinović sa 13 odbrana. U švedskoj selekciji najbolja je bila Lin Blom sa sedam pogodaka.

U ostalim duelima naše grupe Rusija je savladala Španiju 36:26, i te dvije selekcije plasirale su se u polufinale. U meču bez rezultatskog značaja Japan je dobio Rumuniju 37:20.

Iz grupe 2 u polufinalu igraće Norveška i Holandija, Srbija je kao trećeplasirana izborila kvalifiakcioni turnir. Za posljednje mjesto na kvalifikacionom turniru boriće se Njemačka i Švedska.

Crna Gora će za peto mjesto, u petak u tri sata i 30 minuta, igrati sa Srbijom.