22° / 14°

Kraj za Crnu Goru na EP: Ubjedljiv poraz "lavova" od Bjelorusije!

Rukomet

Comments 1

Rukometaši Crne Gore ubjedljivim porazom završili su takmičenje na Evropskom prvenstvu. Naša selekcija u meču koji je odlučivao o drugom putniku iz grupe poražena je od Bjelorusije 36:27.

Takmičenje u grupi završili smo kao trećeplasirani. Izgubili smo i od Hrvatske 27:21, a pobijedili Srbiju 22:21.

Crnogorski rukometaši nijesu ponovili izdanje protiv Srbije, a odigrali su možda i najlošiji meč u Gracu.

Loša partija u napadu, sa dosta iznuđenih šuteva, ali i tehničkih grešaka.

Crnogorska odbrana nije bila na svom nivou, a primila je dosta golova iz polukontri i brzog centra.

Crna Gora je dobro počela, povela je na startu 2:0, a vodila je i 6:4 i stala.

Bjelorusija je, sa četiri uzastopna gola, preokrenula rezultat u 17. minutu na 8:6.

Razlika je u 21. iznosila četiri (11:7), a u 29. minutu šest golova (16:10), koliko je bilo i na poluvremenu (17:11).

Bjelorusija je u 38. minutu povela 23:15 i praktično već tada riješila sve dileme.

Do kraja meča vodila je i sa deset pogodaka razlike (36:26).

Bjelorusiju je do pobjede i drugog mjesta vodio Mikita Vailupaua sa sedam, dok su po pet pogodaka postigli Sergej Šilovič i Arrtsjom Karalek.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakao Nebojša Simić sa 15 odbrana, Vladan Lipovina je postigao pet, a po gol manje Filip Vujović i Vasko Ševajević.

U drugom meču te grupe, u 20 sati i 30 minuta, sastaće se Hrvatska i Srbija.