25.04.

16° / 8°

Poznati polufinalisti u rukometu nakon dramatičnog posljednjeg kola

Rukomet

U polufinalu Evropskog prvenstva u rukometu snage će poslije dramatičnog posljednjeg kola odmjeriti Norveška i Hrvatska, odnosno Španija i Slovenija, a borbe za mjesto u finalu su na programu 24. januara.

Norveška je u meču odluke pobijedila Sloveniju sa 33:30 i obezbijedila prvo mjesto u grupi. Norvežanima je bio dovoljan i bod prije meča sa Slovencima, a Slovencima je uoči duela sa Norveškom palo veliko breme sa leđa jer je Portugal pobijedio Mađarsku, pa je u tom trenutku bilo jasno da Slovenija sigurno ide u polufinale, a pitanje je bilo da li će u pomenuto polufinale ući sa prve ili druge pozicije.

Ovim plasmanom u polufinale Slovenija je istovremeno izborila plasman u olimpijske kvalifikacije, a ukoliko postane šampion Evrope ići će direktno u Tokio. Njima se pridružuje reprezentacija Portugala, koja je pobijedila Mađare i osvojila treće mjesto u Grupi 2.

Ljubitelje rukometa u samoj završnici očekuje atomski rukomet u borbama za medalju.

U preostalim mečevima Njemačka je pobijedila Češku 26:22, a Švedska - Island 32:25.